Menu podstrona

I Memoriał im. Stanisława Ściechury Tenisa Stołowego

W sobotę 13 kwietnia na hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku I Memariał im. Stanisława Ściechury w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 150 osób w 4 kategoriach dzieci i młodzieży oraz w dwóch kategoriach dla dorosłych. Turniej otworzył Pan Artur Borkowski Burmistrz Miasta i Gminy Serock. Na otwarciu turnieju była obecna małżonka Pana Stanisława Pani Czesława Ściechura oraz najbliżsi przyjaciele, Pan Grzegorz Mościcki , Pan Marek Łazowski oraz wielu innych. Rywalizacja w czasie rozgrywek była bardzo zacięta, a ilość zgłoszonych osób do turnieju świadczy o popularności tej dyscypliny w naszym mieście. Współzawodnictwo sportowe nie było jednak najważniejszą ideą tego przedsięwzięcia. Zarówno organizatorzy jak i sami zawodnicy chcieli uczcić pamięć Pana Stanisława Ściechury.

Pan Stanisław zapisał się złotymi zgłoskami w historii sportu w naszym mieście i regionie, a w szczególności w propagowaniu i rozwoju tenisa stołowego.

Jak wspominają go przyjaciele i wychowankowie od zawsze wierny działacz i kibic sportowy. Ostatnie pół wieku sportu w Serocku jest nierozłącznie związane z Panem Stanisławem. Jego zaangażowanie w popularyzację sportu, było bardzo duże, może w dzisiejszych czasach dla niektórych być zabawne lub nawet śmieszne, ale Pan Stanisław potrafił przyjechać spychaczem z Dzierżenina do Serocka, żeby wyrównać boisko, a prywatny trabant Pana Stanisława był podstawowym środkiem transportu na zawody dla zawodników na całym Mazowszu. Jako organizator sportu Pan Stanisław był wspaniałym, bezinteresownym człowiekiem, ale przede wszystkim był trenerem. Jego pasja do tenisa stołowego zarażała innych.

Był Ojcem Mistrzyni Polski , dziadkiem i trenerem wielu innych czołowych zawodniczek na szczeblu gminnym , powiatowym czy wojewódzkim. Jego działalność na rzecz tenisa stołowego obejmowała całą naszą gminę, a jako członek Polskiego Związku Tenisa Stołowego kształtował rozwój tego sportu w zakresie ogólnopolskim. Do końca swoich dni był wierny swojej pasji, o czym świadczy logo Polskiego Związku Tenisa Stołowego wyryte na jego nagrobku.

Rozegrany turniej jest formą uczczenia pamięci Pana Stanisława, ale także kontynuacją jego spuścizny. Nie byłoby to możliwe bez córki Pana Stanisława Pani Barbary Klik, która kontynuuje jego dzieło, jako koordynator tenisa stołowego w naszej gminie. W tym miejscu należy podkreślić, że zarówno memoriał jak i obecna działalność Sekcji Tenisa Stołowego przy OSiR w Serocku nie byłyby możliwa bez zaangażowania i mozolnej pracy Pani Barbary, ale także pozostałych instruktorów tenis stołowego OSiR, Pana Zbigniewa Chodkowskiego, Piotra Plechwskiego, Magdaleny Klik i Krzysztofa Szymańskiego, którym serdecznie dziękujemy za mozolną i trudna pracę z dziećmi i młodzieżą naszej gminy.

tekst: Hubert Legiędź

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI TURNIEJU

 

 

Skrzatki- 1m- Julia Szulakowska ,2m-Liliana Tylka,3m - Hanna Sokołowska

 

Skrzaci-1m-Andrzej Szelejewski,2m-Jakub Nowak,3m- Tomasz Krysicki.

 

Żaczki-1m- Julia Tylka,2m- Zuzanna Mulik,3m- Marta Rosińska.

 

Żacy-1m Adam Smoter,2m- Olaf Szczegelniak,3m- Jan Sztolsztener.

 

Młodziczki- 1m-Anna Zdunek,2m-Anna Mulik,3m-Natalia Śledziewska.

 

Młodzicy-1m-Alan Cyps albo Zyps.2m-Szymon Wołowczyk,Adam Wójcik.

 

Kadetki-1m Katarzyna Trochimiuk,2m Marta Harazińska, 3m- Dagmara Czestkowska

 

Kadeci- 1m- Dawid Staniszewski,2m-Józef Żuchowski,3m Rafał Łukasiewicz.

 

Open Kobiet -1m-Małgorzata Zdunek,2m- Marta Mierzwa,3m- Renata Szulecka.

 

Open Mężczyzn - 1m-Adam Kłosiński,2m-Jarosław Klamut,3m-Rafał Michalik.

 

Przyjaciele-1m-Rafał Michalik 2m-Daniel Koroś,3m- Adam Łabędż.

wstecz