Opis: C:\Users\Standard\Desktop\loga\logo-fit&sporty.png

SZACHY

Trener - Opiekun

Ryszard KRÓLIKOWSKI

Miejsce treningów

Sala Klubowa OSiR piętro I, ul. Pułtuska 47

Harmonogram treningów

POCZĄTKUJĄCY

środy

1600 - 1800

Harmonogram treningów

ZAAWANSOWANI

środy

1800 - 2000

Opłata

40 zł jednorazowe wpisowe

40 zł opłata miesięczna

Wpłaty u Trenera, kasie OSiR lub

nr konta 50 8013 0006 2001 0015 1005 0001

Kontakt

Koordynator OSiR: Hubert LEGIĘDŹ   

t. 508 550 028    m: rekreacja@osir.serock.pl

Trener-Opiekun: Ryszard KRÓLIKOWSKI

t. 501 493 797    m: riki@n-s.pl

Informacje

Treningi w Sekcji prowadzi kandydat na mistrza, arbiter FIDE Ryszard Królikowski. Zajęcia Sekcji Szachowej zostały przeniesione z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku. Pierwszy trening grupy zaawansowanej odbędzie się 12 września (środa) już w nowym miejscu - w Sali Klubowej OSiR Serock ul. Pułtuska 47.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w każdym wieku, chcących poznać zasady tej królewskiej gry. Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Co nie mniej ważne, uczy, że zdarzają się też porażki
Trochę historii.

Szachy to stara gra wywodząca się z Indii. Stamtąd – wraz z kupcami – dotarły one do Persji, gdzie w krótkim czasie zyskały sobie wielu zwolenników. Po podbiciu Persji przez Arabów szachy rozprzestrzeniły się na inne kraje. Gra w szachy została ulepszona, wzbogacona o nowe sposoby rozgrywania partii, przede wszystkim przez arabskich entuzjastów tej gry. Do Europy szachy dotarły już w VIII-IX wieku, początkowo do Hiszpanii, Włoch i Francji, potem do Niemiec, Anglii i Skandynawii. W Rosji szachy znane były już w IX wieku, dokąd – jak twierdzą uczeni – przywędrowały bezpośrednio ze Wschodu. Na podstawie wzmianek w literaturze przypuszcza się, że szachy dotarły do Polski w XII wieku, za panowania Bolesława Krzywoustego. Umiejętność gry w szachy uznawana była za zaletę i zyskała sobie wysoką rangę na dworze królewskim.

Udział w sekcji gwarantuje:

  • rezerwację stałych godziny treningów na obiektach wyposażonych w niezbędny sprzęt do uprawiania szachów,
  • profesjonalną opiekę trenerską,
  • opiekę tytularną OSiR w postaci finansowania udziału w rozgrywkach każdego szczebla np. transportu drużyn, strojów sportowych, sprzętu itp.

 

Powrót do topu strony