Menu podstrona

Nasi szachiści


Antek Olszewski z naszego OSiR będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w szachach klasycznych, które odbędą się w sierpniu. Wynik ten pozwala mu również na udział w mistrzostwach Świata w Chinach.
4 zwycięstwa, 4 remisy i tylko jedna przegrana partia, razem 6 punktów w Mistrzostwach Polski Młodzików. Tyle w minionym tygodniu wystarczyło naszemu Antkowi, żeby znaleźć się wśród 10 latków, którzy uzyskali prawo udziału w mistrzostwach Europy i Świata.

Wynik ten to zasługa przede wszystkim ciężkiej, codziennej pracy, a także tzw. „CHARAKTERU przez duże CH…”, którego nie powstydziłby się niejeden dorosły.

„Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że są dla nich dobre!” Autor tego cytatu nie jest znany, ale specjaliści od edukacji są zgodni, że szachy uczą umiejętności, które są później wykorzystywane w osiąganiu życiowych sukcesów. Szachy są powszechnie nauczane w mocarstwach tego świata: Stanach Zjednoczonych, Rosji, Chinach a także w innych krajach – obecnie w ponad 30 na świecie. Unia Europejska zaleca krajom członkowskim wprowadzenie szachów do szkół jako przedmiot obowiązkowy.

Paul Morphy, legenda amerykańskich szachów twierdził: „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.”

Przypominamy, że w OSiR W Serocku zajęcia z szachów odbywają się w środy o godz. 16.00 i 18.00.

wstecz