Menu podstrona

Aktywne ferie zimowe z OSiR Serock

Jak co roku w okresie ferii zimowych Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku zaproponował dzieciom i młodzieży aktywne spędzenie czasu wolnego. W czasie tegorocznej szkolnej przerwy zimowej OSiR organizował m.in. wyjazdy na lodowisko do Legionowa, wyjazdy do parku trampolin JUMP ARENA. Stworzyliśmy również harmonogram zajęć sportowych które cieszyły się dużą frekwencją : tenis stołowy, korfball, piłka siatkowa, gry i zabawy z animatorem, judo, boks. To wszystko zakończone "maratonem dmuchańca" dla najmłodszych który zaplanowany został na 09.02-10.02. ( sobota i niedziela) od 10:00 do 14:00 na hali sportowej przy ul. Wolskiego 8 w Serocku. 

Kowalski Tomasz

OSiR Serock

Zimowy Poland Bike Marathon 2019

Gminne rozgrywki w mini piłce siatkowej

 

W sobotę 16 lutego na hali sportowej Ponadpowiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się Mistrzostwa naszej gminy w mini piłce siatkowej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewcząt i chłopców.  W zawodach wystartowały wszystkie szkoły podstawowe z Gminy Serock. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w cztero - osobowych drużynach,grając w tej grupie wiekowej na boiskach 7 na 7 metrów. Rywalizacja była bardzo zacięta, a wyniki końcowe są następujące:

Dziewczynki:

1 miejsce SP Serock

2 miejsce SP Wola Kiełpińska

3 miejsce SP Jadwisin

4 miejsce sp Zegrze

Chłopcy:

1 miejsce SP Serock

2 miejsce SP Wola Kiełpińska

3 miejsce SP Jadwisin

Organizatorami zawodów była SP Wola Kiełpińska Pani Katarzyna Świątecka w kategorii dziewcząt, natomiast w kategorii chłopców SP Serock Pani Katarzyna Tulin. 

II Turniej z cyklu Grand Prix Jeziora Zegrzyńskiego

W czwartek 21 lutego rozegrany został II Turniej w ramach IV Grand Prix Jeziora Zegrzyńskiego w siatkówce dziewcząt. Zawody odbyły się w szkole podstawowej w Stanisławowie Pierwszym. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn. Dwie z Legionowa dwie z Stanisławowa i drużyna OSiR Serock. Turniej był rozrywany systemem każdy z każdym, czyli wszystkie drużyny rozegrały po 4 mecze. Drużyna OSIR Serock składała się z uczennic SP Serock i SP Wola Kiełpińska, opiekunem drużyny był instruktor OSiR Serock Hubert Legiędź. Nasz drużyna zajęła IV miejsce. Zawodniczki z Serocka bardzo dzielnie walczyły z przeciwniczkami, wykazując się bardzo dużą ambicją i zaangażowaniem.

Ostateczne wyniki turnieju:
I Miejsce SP Stanisławów Pierwszy "2"
II miejsca SP 8 Legionowo "1"
III miejsce SP 8 Legionowo "2"
IV miejsce OSiR Serock
V miejsce SP Stanisławów Pierwszy "1".

Do rozegrania w ramach Grand Prix pozostały jeszcze dwa turnieje. 

 

 

Powiatowe Rozgrywki Mini Siatkówki

W minionym tygodniu w SP nr 8 w Legionowie odbyły się powiatowe rozgrywki w mini siatkówce w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczynki  z SP Serock rywalizowały we wtorek i zajęły V miejsce w powiecie. Opiekunem drużyny była Pani  Barbara Klik. Natomiast chłopcy z SP Serock w piątek pod kierunkiem Pani Katarzyny Tulin zajęli medalowe III miejsce. Obie drużyny toczyły wyrównaną  walkę z przeciwnikami, o zwycięstwie decydowały często pojedyncze zagrania. Gratulacje dla zawodników i opiekunów. 

Gminne Rozgrywki Piłki Siatkowej

W sobotę 23 lutego odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych w ramach Mazowiecki Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta rywalizowały w Woli Kiełpińskie, natomiast chłopcy w Serocku. Wyniki rywalizacji są następujące:

Dziewczęta: I miejsce SP Serock, II miejsce SP Wola Kiełpińska, III miejsce SP Jadwisin. Chłopcy : I miejsce SP Serock, II miejsce SP Zegrze, III miejsce SP Wola Kiełpińska, IV miejsce SP Jadwisin. Dziękujemy  za sportowa rywalizację zawodnikom i opiekunom drużyn. 

 

III Półmaraton Zegrzyński

Serdecznie zapraszamy III. Półmaraton Zegrzyński. Prawdopodobnie najpiękniejsza trasa na Mazowszu, będzie przebiegać z Serocka przez Zegrze do Wieliszewa.

Szkolenie Tenisa Stołowego

W  ramach Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego w dniach 2 i 3 marca  OSiR  Serock zorganizował   dwudniowe szkolenie dla Sekcji Tenisa stołowego . W szkoleniu uczestniczyło 25 zawodników .

Całość prowadził Pan Jerzy GRYCAN natomiast pomagali mu instruktorzy OSiR  w Serocku Barbara KlIK, Zbigniew CHODKOWSKI i Krzysztof SZYMAŃSKI.

Zajęcia były podzielone na blok sprawnościowy i blok teoretyczny.

W czasie zajęć na hali w zależności od stopnia zaawansowania zawodników doskonalili oni wszystkie elementy techniczne gry. Na zajęciach teoretycznych analizowano materiały video. Zajęcia teoretyczne były również poświęcone nauce taktyki gry.

Serdeczne podziękowania dla zawodników za zaangażowanie na treningach, a także podziękowania dla instruktorów i rodziców za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. 

VII Bieg Wojciechowy

Niedługo ruszają zapisy na VII Bieg Wojciechowy ! 

Szczegóły niebawem!

Rozgrywki Mini Piłki Ręcznej

Wczoraj 4 marca odbyły się Gminne Eliminacje mini  piłki ręcznej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży  Szkolnej.  Na hali sportowej przy ulicy Wolskiego w Serocku rywalizowały zarówno dziewczynki jak i chłopcy.  Zawody dziewcząt organizowała SP Jadwisin Pan Piotr Plechawski a zawody chłopców SP Wola Kiełpińska Pan  Ryszard Świątecki. W kategorii dziewcząt klasyfikacja była następująca: I miejsce SP Jadwisin, II miejsce SP Serock, III miejsce Wola Kiełpińska i IV miejsce SP Zegrze. W kategorii chłopców klasyfikacja była następująca:  I miejsce SP Wola Kiełpińska, II miejsce SP Zegrze, III miejsce SP Jadwisin, IV miejsce SP Serock.  Podziękowania dla uczestników zawodów za sportową rywalizację, a dla organizatorów za przeprowadzenie imprezy. Powodzenia na rozgrywkach powiatowych. 

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce-relacja

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce

 

Kolarska zima z Poland Bike znów z rekordem frekwencji! Ponad 370 amatorów jazdy na rowerach górskich wystartowało w podwarszawskiej Kobyłce w drugim etapie cyklu Zimowy Poland Bike Marathon 2019, organizowanym przez Grzegorza Wajsa. To był największy do tej pory tegoroczny maraton MTB w Polsce! Bazą imprezy w Kobyłce był Zespół Szkół Publicznych nr 2, przy ul. Orzeszkowej. Tuż obok znajdowały się start i meta wyścigów, rozegranych na trzech dystansach.

 

- To taki sentymentalny powrót - mówi Grzegorz Wajs, organizator Poland Bike Marathon. - Właśnie w Kobyłce w 2009 roku odbyły się pierwsze zawody pod nazwą Poland Bike. Tu wszystko się zaczęło. Tym razem Kobyłka jest areną Zimowego Poland Bike Marathon, ważnego testu formy przed inauguracją naszego głównego cyklu LOTTO Poland Bike Marathon, który wystartuje już 31 marca w Legionowie.

 

Na trasie MAX (31 km) zwyciężył Łukasz Góralewski (KK Catena Wyszków), który wyprzedził Marka Strama (Stram Bike Fitting-Serwis) i Jerzego Zakrzewskiego (IM Logistic Rafbike Cycling Team). Wśród kobiet całe podium należało do IM Logistic Rafbike Cycling Team. Wygrała Izabela Kamińska, przed Anną Sajnóg i Martą Bazańską.

 

Dystans MINI (16 km) najszybciej pokonał Robert Sawa (Inżynieria Rowerowa), finiszując przed Michałem Bojarczakiem (AGR Podlasie) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Justyna Tarnowska (Go Sport Team), wyprzedzając Julitę Tomaszewską (Timbud Team) i Katarzynę Skurę (Jakoobcycles BKK Team).

 

Najmłodsi w Kobyłce ścigali się na trasie FAN (6 km). Wśród chłopców zwyciężył Szymon Lachowicz (Warszawski Klub Kolarski), przed Michałem Grucą i Konradem Górczyńskim (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt wygrała Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Natalią Wielgo (RKS Family Active) i Weroniką Skrzyńską (SK Logo Service Stryków).

 

W rywalizacji drużynowej w Kobyłce triumfował IM Logistic Rafbike Cycling Team, przed KK Catena Wyszków i Wieliszew Heron Team, a klasyfikację rodzinną wygrali Przybylscy, przed Dorszami i Galeńskimi.

 

Zimowy Poland Bike Marathon w Kobyłce został zorganizowany pod patronatem honorowym Burmistrza Miasta Kobyłka oraz przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta Kobyłka i siecią sklepów SklepRowerowy.pl. Teraz czas na finał zimowej serii Poland Bike. Trzeci i zarazem ostatni etap odbędzie się 17 marca w podwarszawskich Markach. A dwa tygodnie później 31 marca w Legionowie - inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2019. Zapraszamy!

 

Więcej na www.zimowy.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

 

Zapraszmy wszystkich na Poland Bike Marathon który odbędzie się już 28 kwietnia w Serocku !!!

 

Nasi szachiści


Antek Olszewski z naszego OSiR będzie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy w szachach klasycznych, które odbędą się w sierpniu. Wynik ten pozwala mu również na udział w mistrzostwach Świata w Chinach.
4 zwycięstwa, 4 remisy i tylko jedna przegrana partia, razem 6 punktów w Mistrzostwach Polski Młodzików. Tyle w minionym tygodniu wystarczyło naszemu Antkowi, żeby znaleźć się wśród 10 latków, którzy uzyskali prawo udziału w mistrzostwach Europy i Świata.

Wynik ten to zasługa przede wszystkim ciężkiej, codziennej pracy, a także tzw. „CHARAKTERU przez duże CH…”, którego nie powstydziłby się niejeden dorosły.

„Szachy posiadają rzadko spotykaną właściwość: dzieci je lubią, pomimo że są dla nich dobre!” Autor tego cytatu nie jest znany, ale specjaliści od edukacji są zgodni, że szachy uczą umiejętności, które są później wykorzystywane w osiąganiu życiowych sukcesów. Szachy są powszechnie nauczane w mocarstwach tego świata: Stanach Zjednoczonych, Rosji, Chinach a także w innych krajach – obecnie w ponad 30 na świecie. Unia Europejska zaleca krajom członkowskim wprowadzenie szachów do szkół jako przedmiot obowiązkowy.

Paul Morphy, legenda amerykańskich szachów twierdził: „Nauczcie dzieci grać w szachy, a o ich przyszłość możecie być spokojni.”

Przypominamy, że w OSiR W Serocku zajęcia z szachów odbywają się w środy o godz. 16.00 i 18.00.

Zapisy na VII Bieg Wojciechowy

ZAPISY NA VII BIEG WOJCIECHOWY KLIKNIJ TUTAJ

Międzypowiatowe Rozgrywki Tenisa Stołowego

11 marca w Serocku odbyły się Międzypowiatowe Rozgrywki Tenisa Stołowego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w kategorii Dzieci zarówno dziewcząt jak i chłopców. W zawodach tych startowała reprezentacja SP Serock w kategorii dziewcząt. Podopieczne Pani Barbary KLIK, zawodniczki Sekcji Tenisa Stołowego OSiR  Zuzanna Mulik, Julia Tylka, Alicja Solmińska i Karina Stępkowska po zaciętej rywalizacji osiągnęły bardzo duży sukces zajmując I miejsce.

Na uwagę zasługuje fakt  ,że były o rok,  a nawet o dwa lata młodsze od swoich rywalek.

Końcowa klasyfikacja wśród dziewcząt wyglądała następująco:

I Miejsce SP Serock - Powiat Legionowo

II Miejsce SP Popowo Borowe - Powiat Nowy Dwór Mazowiecki

III Miejsce SP Duczki - Powiat Wołomin

IV Miejsce SP Sobiekursk - Powiat Otwock

V Miejsce SP Prażów - Powiat Piaseczno.

Wielkie gratulacje dla zawodniczek i Pani trener,życzymy powodzenia na turnieju wojewódzkim.

Końcowa klasyfikacja wśród chłopców wyglądała następująco:

I Miejsce SP Konstancin Jeziorna  - Powiat Piaseczno

II Miejsce SP Poświętne  - Powiat Wołomin

III Miejsce SP 12 Otwock - Powiat Otwock

IV Miejsce SP Łomna - Powiat Nowy Dwór Mazowiecki

V Miejsce SP  1 Legionowo - Powiat Legionowo.

tekst: Hubert Legiędź

Powiatowe Rozgrywki Mini Piłki Ręcznej Chłopców

Szkoła w Woli Kiełpińskiej ma kolejne Mistrzostwo Powiatu! Chłopcy 13 marca rozegrali rewelacyjne spotkania w mini piłkę ręczną. Pokonali wszystkich rywali wynikami: 4:2 z Nieporętem, 4:3 z Jabłonną, w półfinale pokonali Legionowską SP 7 wynikiem 7:3, a w finale z Legionowską SP 8 3:2. To były emocjonujące spotkania. Podopieczni Pana Daniela Kęsaka pojadą reprezentować nasz powiat w kolejnych etapach rozgrywek.

zdjęci i tekst: Daniel Kęsak.

Międzypowiatowe Rozgrywki Tenisa Stołowego

11 marca Serock był gospodarzem i organizatorem Międzypowiatowych Rozgrywek Tenisa Stołowego w  ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W rywalizacji dziewcząt nasz powiat reprezentowała SP Serock w składzie:Zuzanna MULIK, Julia TYLKA, Alicja Solmińska i Karina Stępkowska. Zawodniczki prowadzone prze trener Panią Barbarę KLIK odniosły bardzo duży sukces zajmując             I miejsce. Dziewczynki trenują w Sekcji Tenisa Stołowego OSiR.

Tekst i zdjęcia: Hubert Legiędź

 

Rossoneri wygrywają Ligę Serock 2018/2019

W dniu 17.03.2019 r. ( niedziela) odbył się turniej z okazji zakończenia halowej Ligi Serock. 
Do zmagań w turnieju stanęło sześć drużyn które brały udział w lidze halowej w sezonie 2018/2019. 
Turniej został rozegrany systemem 'każdy z każdym'. Łącznie 15 spotkań po 10 minut.

Wyniki meczów w turnieju:

1.ROSSONERI - GKS ŁACHA 3:1
2.TOHO FC - FC CZEPKI 4:1
3.ROSSONERI - FC CZEPKI 3:1
4. TOHO FC - GKS ŁACHA 3:2
5.GWIAZDY Z MYDŁA - UKS KĄŚLIWE WĘŻE 0:0
6.ROSSONERI - TOHO FC 3:0
7.FC CZEPKI - GKS ŁACHA 4:4
8.GWIAZDY Z MYDŁA - ROSSONERI 1:2
9. UKS KĄŚLIWE WĘŻE - TOHO FC 1:2
10.GWIAZDY Z MYDŁA - FC CZEPKI 1:2
11.KĄŚLIWE WĘŻE - GKS ŁACHA
12.GWIAZDY Z MYDŁA - TOHO FC 1:2
13.UKS KĄŚLIWE WĘŻE - ROSSONERI 1:2
14.GWIAZDY Z MYDŁA - GKS ŁACHA 3:2
15. UKS KĄŚLIWE WĘŻE - FC CZEPKI 0:2

Kolejność końcowa turnieju:
1.ROSSONERI
2.TOHO FC
3.FC CZEPKI
4.GWIAZDY Z MYDŁA
5.GKS ŁACHA
6.UKS KĄŚLIWE WĘŻE

Po zakończeniu turnieju odbyło się oficjalne podsumowanie i zakończenie halowej LIGI SEROCK w sezonie 2018/2019. 
Podsumowania dokonał p. Mariusz Śledziewski, główny koordynator i jednocześnie sędzia Ligi Serock 2018/2019.

VII miejsce zajęła drużyna - GKS ŁACHA
VI miejsce zajęła drużyna - UKS KĄŚLIWE WĘŻE
V miejsce zajęła drużyna - FC CZEPKI
IV miejsce zajęła drużyna - GWIAZDY Z MYDŁA

III miejsce zajęła drużyna - TOHO FC
II miejsce zajęła drużyna - MŁODE WILKI
I miejsce zajęła drużyna - ROSSONERI

Nagrody indywidualne:

Królem strzelców został wybrany Patryk Więch z wynikiem 52 bramek z drużyny Młode Wilki.
Najlepszym bramkarzem został Sebastian Sekutowicz również z drużyny Młode Wilki.
Nagroda FAIR PLAY została przyznana drużynie FC Czepki za najmniejszą ilość fauli w całych rozgrywkach.

W imieniu Dyrektora OSiR w Serocku Macieja Goławskiego nagrody wręczył Kowalski Tomasz. Każda drużyna na zakończenie otrzymała pamiątkowe medale. Dodatkowo trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Szczególne podziękowania należą się koordynatorowi i sędziemu Ligi Serock 2018/2019 p. Mariuszowi Śledziewskiemu jak i panom Markowi Szajdzie i Tomaszowi Lipskiemu.

Więcej zdjęć po linkiem : GALERIA ZDJĘĆ KLIKNIJ TUTAJ

I MEMORIAŁ TENISA STOŁOWEGO im. STANISŁAWA ŚCIECHURY

szczegóły w rozwinięciu

LOTTO Poland Bike Marathon 2019 to jedna z największych w Polsce seria wyścigów amatorów na rowerach górskich. 

Już 28 kwietnia  zawita do Serocka  ! 

Więcej szczegółów na stronie  www.polandbike.pl

Mistrzostwa Mazowsza w Tenisie Stołowym

W dniach 23 i 24 marca odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Młodziczek w tenisie stołowym. W zawodach tych reprezentowały nas zawodniczki Sekcji Tenisa Stołowego OSiR . Na co dzień trenowane przez Panią Barbarę Klik i Pana Zbyszka Chodkowskiego.

W klasyfikacji indywidualnej Mulik Zuzanna i Rosińska Marta zajęły miejsca 13-16. Natomiast w klasyfikacji drużynowej Mulik Zuzanna, Tylka Julia i Marta Rosińska,K.Stępkowska Karina sklasyfikowane zostały na pozycji 5-8. Gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

tekst: Hubert Legiędź

Powiatowe Rozgrywki Piłki Ręcznej

W dniach 28 i 29 marca rozgrywane były Powiatowe Rozgrywki Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców  w kategorii młodzież w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Gospodarzem rozgrywek powiatowych był Wieliszew. Naszą gminę zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców reprezentowała SP Wola Kiełpińska. Dziewczęta podopieczne Pana Ryszarda Świąteckiego zajęły bardzo dobre  III  miejsce. Natomiast chłopcy pod opieką  Pana Daniela Kęsaka zajęli IV miejsce, przegrywając rywalizację o brązowy medal tylko jedną bramką. Gratulujemy sportowej postawy zawodniczkom i zawodnikom, a nauczycielom za przygotowanie drużyn.

Tekst i zdjęcia: Huber Legiędź OSiR

Gminne Rozgrywki mini Piłki Nożnej

Wczoraj na boisku przy SP w Jadwisinie rozegrane zostały Gminne Eliminacje mini Piłki Nożnej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyli uczniowie z wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Po zaciętej rywalizacji końcowe wyniki wyglądają następująco:

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1. Sp Serock

2. Sp Zegrze

3. Sp Wola Kiełpińska

4. Sp Jadwisin

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1. Sp Serock

2. Sp Jadwisin

3. Sp Wola Kiełpińska

4. Sp Zegrze

Dziękujemy organizatorom SP Zegrze za przygotowanie zawodów, a uczestnikom za sportowa rywalizację. 

Tekst: Hubert Legiędź OSiR

Wojewódzkie Biegi Przełajowe


Uczeń Szkoły Podstawowej w Zegrzu, Dariusz Joński zajął IV miejsce w Mazowieckim Indywidualnym Biegu Przełajowym w kategorii rocznik 2004. Bieg odbył się w Kamionie k. Sochaczewa, na dystansie 1500 metrów. Dzięki osiągnięciu czwartego miejsca, Darek zakwalifikował się do biegu ogólnopolskiego. Gratulacje dla zawodnika i nauczycieli w-f z SP Zegrze.

tekst: Hubert Legiędź OSiR Serock

Wojewódzkie Biegi Przełajowe


Uczeń Szkoły Podstawowej w Zegrzu, Dariusz Joński zajął IV miejsce w Mazowieckim Indywidualnym Biegu Przełajowym w kategorii rocznik 2004. Bieg odbył się w Kamionie k. Sochaczewa, na dystansie 1500 metrów. Dzięki osiągnięciu czwartego miejsca, Darek zakwalifikował się do biegu ogólnopolskiego. 

 

Wojewódzkie Biegi Przełajowe


Uczeń Szkoły Podstawowej w Zegrzu, Dariusz Joński zajął IV miejsce w Mazowieckim Indywidualnym Biegu Przełajowym w kategorii rocznik 2004. Bieg odbył się w Kamionie k. Sochaczewa, na dystansie 1500 metrów. Dzięki osiągnięciu czwartego miejsca, Darek zakwalifikował się do biegu ogólnopolskiego. 

Wojewódzkie Biegi Przełajowe


Uczeń Szkoły Podstawowej w Zegrzu, Dariusz Joński zajął IV miejsce w Mazowieckim Indywidualnym Biegu Przełajowym w kategorii rocznik 2004. Bieg odbył się w Kamionie k. Sochaczewa, na dystansie 1500 metrów. Dzięki osiągnięciu czwartego miejsca, Darek zakwalifikował się do biegu ogólnopolskiego.

Zajęcia Sportowe 9-10 kwietnia 2019 r.

Zajęcia Sportowe 11-12 kwietnia 2019 r.

Zapisy na Wojciechowy Turniej Piłki Siatkowej OPEN

Zapisy Na Wojciechowy Turniej "6" Piłkarskich w Jadwisinie

I Memoriał im. Stanisława Ściechury Tenisa Stołowego

W sobotę 13 kwietnia na hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych odbył się zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Serocku I Memariał im. Stanisława Ściechury w Tenisie Stołowym. W turnieju wzięło udział 150 osób w 4 kategoriach dzieci i młodzieży oraz w dwóch kategoriach dla dorosłych. Turniej otworzył Pan Artur Borkowski Burmistrz Miasta i Gminy Serock. Na otwarciu turnieju była obecna małżonka Pana Stanisława Pani Czesława Ściechura oraz najbliżsi przyjaciele, Pan Grzegorz Mościcki , Pan Marek Łazowski oraz wielu innych. Rywalizacja w czasie rozgrywek była bardzo zacięta, a ilość zgłoszonych osób do turnieju świadczy o popularności tej dyscypliny w naszym mieście. Współzawodnictwo sportowe nie było jednak najważniejszą ideą tego przedsięwzięcia. Zarówno organizatorzy jak i sami zawodnicy chcieli uczcić pamięć Pana Stanisława Ściechury.

Pan Stanisław zapisał się złotymi zgłoskami w historii sportu w naszym mieście i regionie, a w szczególności w propagowaniu i rozwoju tenisa stołowego.

Jak wspominają go przyjaciele i wychowankowie od zawsze wierny działacz i kibic sportowy. Ostatnie pół wieku sportu w Serocku jest nierozłącznie związane z Panem Stanisławem. Jego zaangażowanie w popularyzację sportu, było bardzo duże, może w dzisiejszych czasach dla niektórych być zabawne lub nawet śmieszne, ale Pan Stanisław potrafił przyjechać spychaczem z Dzierżenina do Serocka, żeby wyrównać boisko, a prywatny trabant Pana Stanisława był podstawowym środkiem transportu na zawody dla zawodników na całym Mazowszu. Jako organizator sportu Pan Stanisław był wspaniałym, bezinteresownym człowiekiem, ale przede wszystkim był trenerem. Jego pasja do tenisa stołowego zarażała innych.

Był Ojcem Mistrzyni Polski , dziadkiem i trenerem wielu innych czołowych zawodniczek na szczeblu gminnym , powiatowym czy wojewódzkim. Jego działalność na rzecz tenisa stołowego obejmowała całą naszą gminę, a jako członek Polskiego Związku Tenisa Stołowego kształtował rozwój tego sportu w zakresie ogólnopolskim. Do końca swoich dni był wierny swojej pasji, o czym świadczy logo Polskiego Związku Tenisa Stołowego wyryte na jego nagrobku.

Rozegrany turniej jest formą uczczenia pamięci Pana Stanisława, ale także kontynuacją jego spuścizny. Nie byłoby to możliwe bez córki Pana Stanisława Pani Barbary Klik, która kontynuuje jego dzieło, jako koordynator tenisa stołowego w naszej gminie. W tym miejscu należy podkreślić, że zarówno memoriał jak i obecna działalność Sekcji Tenisa Stołowego przy OSiR w Serocku nie byłyby możliwa bez zaangażowania i mozolnej pracy Pani Barbary, ale także pozostałych instruktorów tenis stołowego OSiR, Pana Zbigniewa Chodkowskiego, Piotra Plechwskiego, Magdaleny Klik i Krzysztofa Szymańskiego, którym serdecznie dziękujemy za mozolną i trudna pracę z dziećmi i młodzieżą naszej gminy.

tekst: Hubert Legiędź

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI TURNIEJU

 

 

Skrzatki- 1m- Julia Szulakowska ,2m-Liliana Tylka,3m - Hanna Sokołowska

 

Skrzaci-1m-Andrzej Szelejewski,2m-Jakub Nowak,3m- Tomasz Krysicki.

 

Żaczki-1m- Julia Tylka,2m- Zuzanna Mulik,3m- Marta Rosińska.

 

Żacy-1m Adam Smoter,2m- Olaf Szczegelniak,3m- Jan Sztolsztener.

 

Młodziczki- 1m-Anna Zdunek,2m-Anna Mulik,3m-Natalia Śledziewska.

 

Młodzicy-1m-Alan Cyps albo Zyps.2m-Szymon Wołowczyk,Adam Wójcik.

 

Kadetki-1m Katarzyna Trochimiuk,2m Marta Harazińska, 3m- Dagmara Czestkowska

 

Kadeci- 1m- Dawid Staniszewski,2m-Józef Żuchowski,3m Rafał Łukasiewicz.

 

Open Kobiet -1m-Małgorzata Zdunek,2m- Marta Mierzwa,3m- Renata Szulecka.

 

Open Mężczyzn - 1m-Adam Kłosiński,2m-Jarosław Klamut,3m-Rafał Michalik.

 

Przyjaciele-1m-Rafał Michalik 2m-Daniel Koroś,3m- Adam Łabędż.